Lufthansa vyhodila Čechy z letadla!

2. 11. 2015 15:00:00
Letecká společnost Lufthansa vyhodila ze svého letu do Tampy několik Čechů. Nic neprovedli! Jen byli v nesprávný okamžik na nesprávném místě a hlavně byli držiteli toho nesprávného pasu – pasu České republiky.

Lufthansa prodala více letenek, než kolik cestujících se vešlo na palubu jejich letu. Nešlo o „obyčejná“ místa v ekonomické třídě, ale o místa ve třídách „premium ekonomy“ a „business class“, tedy třídách, za které se platí mnohem více, než za obyčejné letenky. Svůj problém s nadbytkem cestujících vyřešila Lufthansa po svém, vyhodila z letadla Čechy. Nevyhodila Američany, nevyhodila Němce, vyhodila Čechy. Navíc zaměstnanci Lufthansy prohlásili cestujícím, že se nejedná o chybu letecké společnosti, ale chybu cestovních kanceláří, které letenky vystavily. Nehorázná lež měla odklonit hněv cestujících a znemožnit včasnou reakci.

Stává se stále častěji, že letecké společnosti prodají více letenek, než mají míst. Je to model, který jim umožňuje zvyšovat efektivitu jejich provozu. Klient se tak dostává až na druhou kolej. A stává se naprostým pravidlem, že z letadla bývají vyhozeni „ti z východu“, velmi často právě Češi.

Letecká společnost Lufthansa bývala jistotou. Dalo se spolehnout, že nabízené služby odpovídají ceně a zákazník je na prvním místě. Bohužel už to není pravda.

I když nakonec Lufthansa nabídla klientům náhradní let a finanční kompenzaci, je určitě správný čas, začít se proti praxi vyhazování Čechů, Moravanů a Slezanů z letadel bránit. Každý klient, kterému se něco podobného stane by se měl obrátit na Ministerstvo zahraničních věcí, aby se na tom správném místě soustředily informace o příkoří, které je cestujícím činěno. Zároveň by měla dostat informaci paní Věra Jourová, komisařka pro spravedlnost Evropské komise. Ona by měla být garantem toho, že se letecké společnosti v EU budou chovat ke všem národnostem rovným dílem.

Autor: Jan Papež | pondělí 2.11.2015 15:00 | karma článku: 40.81 | přečteno: 3561x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Olga Medová

Mluno, električina, síla blesková

Green Deal. Obnovitelné zdroje. Fotovoltaika. Elektromobilita. Udržitelnost. Blackout. Náklady za energii. Úsporná opatření.

28.2.2024 v 21:25 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 90 | Diskuse

Yngvar Brenna

Oseto

- sice ještě zdaleka nemá žádný norský hospodář, ovšem o zemědělství můžeme psát i tak, čímž navazuji na předchozí článek.

28.2.2024 v 20:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 |

Luboš Vlasák

Návrat politických mrtvol

Zrovna nedávno jsem se od srdce zasmál, když jsem četl vtip o tom, jak trenér cviků čínského císaře, sám sexy mozek a upocený předseda unie mimozemšťanů Jiří Paroubek, vážně jedná s komunisty...

28.2.2024 v 18:00 | Karma článku: 9.73 | Přečteno: 240 | Diskuse

Ladislav Jílek

Blíží se jaro

A to nás inspiruje k různým aktivitám. Cítíte již takové nutkání? Mám tady námět, který by třeba mohl někoho zaujmout.

28.2.2024 v 10:34 | Karma článku: 9.72 | Přečteno: 133 | Diskuse

Irena Houdková

Přece nebudu plýtvat svým časem na řeči s podřízenými o jejich štěněti. Jsme v práci!

Ajajaj. Jak často se s podobnými větami nsetkávám. Co rozhovory „o štěňatech a kvetoucích pelargoniích či roztomilých vnoučatech“ lýdrům i týmu mohou přinést?

28.2.2024 v 6:52 | Karma článku: 6.88 | Přečteno: 373 | Diskuse
Počet článků 47 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2847
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...

Menzelová pomáhá nemocnému Víznerovi. Byl bys hrdý, vzkázala manželovi

Olga Menzelová (46) poslala prostřednictvím Instagramu dojemný vzkaz svému zesnulému muži Jiřímu Menzelovi k jeho...

Soused topí v krbu, zahradu máme plnou sazí a smradu. Jak se bránit?

Náklady na topení v rodinných domech bývají výraznou složkou celkového rozpočtu domácnosti. Každý hledá možnosti, jak...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...