Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. listopadu 2023 Zina

Když ublížíš mým dětem, zabiju tě!

7. 04. 2013 10:00:00
Kdyby někdo ublížil mým dětem tak, jak ublížil Petře z Jihlavy, zabil bych ho. To nebyla náhoda, nešťastná rána osudu. Byl to naprosto brutální, nelidský skutek, pro který neexistuje jediné slovo omluvy. Za poslední dva roky jsem dvakrát umřel a dvakrát se znovu narodil. Přesněji, dvakrát jsem byl v kómatu a dvakrát jsem se znovu probral k životu. Teď bojuji s nádorem v ledvině a vím, že vyhraji, vím to. Proč zrovna já mám takovou kliku? Proč zrovna ke mně je osud, Bůh (?), tak milostivý?

Když jsem se probral z prvního kómatu, neměl jsem na žádnou filozofii ani pomyšlení. Byl jsem jen šťastný, že jsem přežil a sbíral jsem sílu na překonávání bolesti, jakou jsem před tím nikdy nezažil. Když mi otrnulo, zeptal jsem se samozřejmě sám sebe: Proč jsem dostal druhou šanci? Snad proto, abych si uspořádal osobní věci, které jsem zanedbával. Mám děti v nemanželském svazku, nemám sepsanou žádnou závěť, jsem jediným jednatelem ve své firmě atd. atd., bylo toho dost.

Když jsem za pár měsíců upadl do kómatu znovu, a znovu se probral, začal jsem o celé věci dumat i z jiného úhlu. Mám snad nějaké hlubší poslání? Proč dostávám už třetí šanci? Ať chcete nebo nechcete, začnete se na svět kolem sebe dívat jinak. A já se chtěl, a chci se, dívat jinak. Začnete dělat méně kompromisů, začnete si mnohem víc vážit svého času a mnohem víc si užívat lidí, které máte rádi.

Když už všechno vypadalo dobře, přišla zpráva o té bestii rakovině, která se v tichosti zrodila v mém těle, a já musel nanovo začít boj o život. Naštěstí jsem našel lékaře, který ví jak na to, jak mi pomoct najít sílu vyhrát. Věřím, že to nebyla a není náhoda, a tak dostávám další šanci. Tolik šancí pro jednoho človíčka. Nezbývá než s pokorou děkovat Bohu a znovu a znovu se ptát: Proč? Není možné ubránit se otázce: Čím jsem si to zasloužil, nebo čím si to zasloužit mám? Jaký je můj úkol?

Žijeme ve světě plném násilí. Násilí organizovaného, násilí individuálního, násilí na lidech, zvířatech, přírodě. Zprávy o různém násilí se staly součástí našeho každodenního života, nemůžeme se jim vyhnout, i kdybychom chtěli. Nemohu mluvit za jiné, ale já osobně jsem už trochu apatický a bolest, která je s těmi zprávami spojená už nevnímám v té pravé naléhavosti. Nevím proč, ale to co se stalo Petře mne ale zasáhlo. Teď už vím, že jeden z důvodů, proč jsem dostal tolik šancí znovu žít, je moje povinnost ochránit své čtyři děti. Ale nejen je ochránit, ale dokázat je i pomstít, kdyby jim někdo ublížil tak brutálně. Musím být schopný a připravený vrátit se ke kořenům a ochránit svou smečku.

Ano, zabiju. Umím to. Byl jsem proto kdysi vycvičen. Bylo to dávno a dává mi zabrat obnovit sílu a zapomenutou dovednost a zároveň vyhrát boj s rakovinou, ale vím, že to dokážu. Když někdo ublíží mým dětem, zabiju ho!

Autor: Jan Papež | neděle 7.4.2013 10:00 | karma článku: 37.14 | přečteno: 3214x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jarka Jarvis

Mozek v kalhotách

Většina orgánů a součástek lidského těla má svoje místo, které mu konstruktér přiklepnul. Ale život není peříčko, a tak se občas stane, že nám vypadnou oči z důlků, spadne sanice na zem, nebo srdce do kalhot.

29.11.2023 v 21:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Karel Trčálek

Ježula

Život věčný, kterého se někteří dočkají, bude krom jiného, jedněmi nepřetržitými narozeninami, které se budou i nepřetržitě slavit...

29.11.2023 v 17:09 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 156 | Diskuse

Jan Pražák

Jedině nepřítel mého nepřítele může být mým přítelem

Představte si klasický trojúhelník. Ne, neděste se, nechystám se vás zkoušet z geometrie, mám na mysli pomyslný trojúhelník vztahový. Jeho tři aktéři až donedávna fungovali v pohodě a neměli mezi sebou žádné spory.

29.11.2023 v 14:34 | Karma článku: 15.89 | Přečteno: 304 | Diskuse

Marek Valiček

Kližka na houbách a roztančená matka. Prostě krásnej den!

Některé matky to tak prostě mají. K narozeninám si nepřejí žádné dárky, ale rády si zatancují v restauraci, kde se... netančí.

29.11.2023 v 10:37 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 303 | Diskuse

Irena Houdková

Dřu jako blázen, ale na konci dne mám pocit, že jsem nic neudělal

Mnoho lidí ve vedoucích pozicích, ale nejen tam, celý den bojuje u vedení i kolegů za své podřízené, s podřízenými zápasí kvůli prosazení rozhodnutí učiněná vedením a sprint z meetingu na meeting proloží cizojazyčným TELKEM...

29.11.2023 v 6:50 | Karma článku: 5.79 | Přečteno: 187 | Diskuse
Počet článků 47 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2847
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...