Pane Sobotko pošlete pana Mládka do života !

18. 03. 2013 20:30:00
O tom, jak moc šílené bylo prohlášení pan Mládka na sjezdu ČSSD bylo už napsáno hodně a netřeba se k tomu již vyjadřovat. S jeho prohlášením jsou ale spojeny některé další věci, které za zastavení určitě stojí.

Je téměř jisté, že pan Mládek nemluvil o něčem, co by nebylo ve vedení ČSSD projednáváno, prodiskutováno a potvrzeno jako součást budoucího projektu vlády ČSSD. Pan Mládek to jen při své naivitě „prokecnul“ dříve, než bylo v plánu. Pánové z vedení ČSSD tak nechtěně poodhalili, co si ve skutečnosti myslí o nás, kteří vytváříme mnoho pracovních míst, kteří nedostáváme žádnou pomoc, kteří jsou nejčastějším terčem kontrol od všech možných kontrolních orgánů, kteří každý den jdeme do souboje o bytí nejen svoje, ale i svých zaměstnanců.

Buď účastníci sjezdu ČSSD neposlouchali projevy svých činovníků, nebo je tento nápad pana Mládka názorem celého pléna sjezdu. Nikdo totiž nevstal a nepřihlásil se do diskuse a neodsoudil téze pana Mládka a nepožádal ho, aby odstoupil ze všech funkcí v ČSSD a odešel v tichosti z politiky a začal se živit sám jako živnostník, aby poznal, co to znamená. Přitom tohle prohlášení staví na hlavu veškerá prohlášení ČSSD, že jí jde o silnou střední vrstvu obyvatelstva, která zajišťuje většinu kupní síly a většinu tvořivé aktivity ekonomiky. Byli účastníci sjezdu nepozorní, byli zbabělí, nebo se na nás se škodolibou radostí chystají? Instinkt mi napovídá, že to poslední bude správně.

Pan předseda Sobotka se sice za slova pana Mládka omluvil a veřejně se od nich distancoval, ale dá se mu věřit? Pokud takové prohlášení není spojeno s jasnou a transparentní snahou pana Mládka odstavit z vedení ČSSD a prokázat tak, že ČSSD s jeho postojem nesouhlasí, musím slova pan předsedy Sobotky brát jen jako diplomacii, která má uklidnit emoce. Pan předseda Sobotka má nyní v ČSSD tak absolutní moc, že se nemusí obávat projevit přímo a věrohodně, co si myslí a má takovou moc, aby dosáhl odchod pana Mládka do politického důchodu. Bohužel této moci tímto směrem neužívá, a proto se mu nedá věřit.

Kde jsou všechny ty osobnosti z širšího vedení ČSSD, které se nás snaží dlouhodobě přesvědčit, že jsou lidmi středu, že jejich strana je strana středu, že vedou a chtějí vézt politiku pro poctivé, pracovité a k této zemi loajální občany? Neslyším je vystupovat s halasnými prohlášeními, která tak často vysílají vůči konkurenčním politickým subjektům. Nevidím je, jak se hlava nehlava hrnou před kamery televizních štábu, aby pana Mládka odsoudili, ačkoliv jindy využijí jakékoliv příležitosti se ukázat.

Třeba jsou z toho, co se stalo tak v šoku, jako většina z nás a až se otřepou a proberou, začnou jednat. Ale budeme jim to moci věřit? Obávám se, že ne. Jen abychom to ve volbách nezapomněli.

Autor: Jan Papež | pondělí 18.3.2013 20:30 | karma článku: 34.44 | přečteno: 1557x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Olga Medová

Mluno, električina, síla blesková

Green Deal. Obnovitelné zdroje. Fotovoltaika. Elektromobilita. Udržitelnost. Blackout. Náklady za energii. Úsporná opatření.

28.2.2024 v 21:25 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 87 | Diskuse

Yngvar Brenna

Oseto

- sice ještě zdaleka nemá žádný norský hospodář, ovšem o zemědělství můžeme psát i tak, čímž navazuji na předchozí článek.

28.2.2024 v 20:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 |

Luboš Vlasák

Návrat politických mrtvol

Zrovna nedávno jsem se od srdce zasmál, když jsem četl vtip o tom, jak trenér cviků čínského císaře, sám sexy mozek a upocený předseda unie mimozemšťanů Jiří Paroubek, vážně jedná s komunisty...

28.2.2024 v 18:00 | Karma článku: 9.70 | Přečteno: 239 | Diskuse

Ladislav Jílek

Blíží se jaro

A to nás inspiruje k různým aktivitám. Cítíte již takové nutkání? Mám tady námět, který by třeba mohl někoho zaujmout.

28.2.2024 v 10:34 | Karma článku: 9.72 | Přečteno: 133 | Diskuse

Irena Houdková

Přece nebudu plýtvat svým časem na řeči s podřízenými o jejich štěněti. Jsme v práci!

Ajajaj. Jak často se s podobnými větami nsetkávám. Co rozhovory „o štěňatech a kvetoucích pelargoniích či roztomilých vnoučatech“ lýdrům i týmu mohou přinést?

28.2.2024 v 6:52 | Karma článku: 6.88 | Přečteno: 372 | Diskuse
Počet článků 47 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2847
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...

Menzelová pomáhá nemocnému Víznerovi. Byl bys hrdý, vzkázala manželovi

Olga Menzelová (46) poslala prostřednictvím Instagramu dojemný vzkaz svému zesnulému muži Jiřímu Menzelovi k jeho...

Soused topí v krbu, zahradu máme plnou sazí a smradu. Jak se bránit?

Náklady na topení v rodinných domech bývají výraznou složkou celkového rozpočtu domácnosti. Každý hledá možnosti, jak...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...