Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. listopadu 2023 Zina

Pane Sobotko pošlete pana Mládka do života !

18. 03. 2013 20:30:00
O tom, jak moc šílené bylo prohlášení pan Mládka na sjezdu ČSSD bylo už napsáno hodně a netřeba se k tomu již vyjadřovat. S jeho prohlášením jsou ale spojeny některé další věci, které za zastavení určitě stojí.

Je téměř jisté, že pan Mládek nemluvil o něčem, co by nebylo ve vedení ČSSD projednáváno, prodiskutováno a potvrzeno jako součást budoucího projektu vlády ČSSD. Pan Mládek to jen při své naivitě „prokecnul“ dříve, než bylo v plánu. Pánové z vedení ČSSD tak nechtěně poodhalili, co si ve skutečnosti myslí o nás, kteří vytváříme mnoho pracovních míst, kteří nedostáváme žádnou pomoc, kteří jsou nejčastějším terčem kontrol od všech možných kontrolních orgánů, kteří každý den jdeme do souboje o bytí nejen svoje, ale i svých zaměstnanců.

Buď účastníci sjezdu ČSSD neposlouchali projevy svých činovníků, nebo je tento nápad pana Mládka názorem celého pléna sjezdu. Nikdo totiž nevstal a nepřihlásil se do diskuse a neodsoudil téze pana Mládka a nepožádal ho, aby odstoupil ze všech funkcí v ČSSD a odešel v tichosti z politiky a začal se živit sám jako živnostník, aby poznal, co to znamená. Přitom tohle prohlášení staví na hlavu veškerá prohlášení ČSSD, že jí jde o silnou střední vrstvu obyvatelstva, která zajišťuje většinu kupní síly a většinu tvořivé aktivity ekonomiky. Byli účastníci sjezdu nepozorní, byli zbabělí, nebo se na nás se škodolibou radostí chystají? Instinkt mi napovídá, že to poslední bude správně.

Pan předseda Sobotka se sice za slova pana Mládka omluvil a veřejně se od nich distancoval, ale dá se mu věřit? Pokud takové prohlášení není spojeno s jasnou a transparentní snahou pana Mládka odstavit z vedení ČSSD a prokázat tak, že ČSSD s jeho postojem nesouhlasí, musím slova pan předsedy Sobotky brát jen jako diplomacii, která má uklidnit emoce. Pan předseda Sobotka má nyní v ČSSD tak absolutní moc, že se nemusí obávat projevit přímo a věrohodně, co si myslí a má takovou moc, aby dosáhl odchod pana Mládka do politického důchodu. Bohužel této moci tímto směrem neužívá, a proto se mu nedá věřit.

Kde jsou všechny ty osobnosti z širšího vedení ČSSD, které se nás snaží dlouhodobě přesvědčit, že jsou lidmi středu, že jejich strana je strana středu, že vedou a chtějí vézt politiku pro poctivé, pracovité a k této zemi loajální občany? Neslyším je vystupovat s halasnými prohlášeními, která tak často vysílají vůči konkurenčním politickým subjektům. Nevidím je, jak se hlava nehlava hrnou před kamery televizních štábu, aby pana Mládka odsoudili, ačkoliv jindy využijí jakékoliv příležitosti se ukázat.

Třeba jsou z toho, co se stalo tak v šoku, jako většina z nás a až se otřepou a proberou, začnou jednat. Ale budeme jim to moci věřit? Obávám se, že ne. Jen abychom to ve volbách nezapomněli.

Autor: Jan Papež | pondělí 18.3.2013 20:30 | karma článku: 34.44 | přečteno: 1557x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jarka Jarvis

Mozek v kalhotách

Většina orgánů a součástek lidského těla má svoje místo, které mu konstruktér přiklepnul. Ale život není peříčko, a tak se občas stane, že nám vypadnou oči z důlků, spadne sanice na zem, nebo srdce do kalhot.

29.11.2023 v 21:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Karel Trčálek

Ježula

Život věčný, kterého se někteří dočkají, bude krom jiného, jedněmi nepřetržitými narozeninami, které se budou i nepřetržitě slavit...

29.11.2023 v 17:09 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 143 | Diskuse

Jan Pražák

Jedině nepřítel mého nepřítele může být mým přítelem

Představte si klasický trojúhelník. Ne, neděste se, nechystám se vás zkoušet z geometrie, mám na mysli pomyslný trojúhelník vztahový. Jeho tři aktéři až donedávna fungovali v pohodě a neměli mezi sebou žádné spory.

29.11.2023 v 14:34 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 293 | Diskuse

Marek Valiček

Kližka na houbách a roztančená matka. Prostě krásnej den!

Některé matky to tak prostě mají. K narozeninám si nepřejí žádné dárky, ale rády si zatancují v restauraci, kde se... netančí.

29.11.2023 v 10:37 | Karma článku: 21.79 | Přečteno: 297 | Diskuse

Irena Houdková

Dřu jako blázen, ale na konci dne mám pocit, že jsem nic neudělal

Mnoho lidí ve vedoucích pozicích, ale nejen tam, celý den bojuje u vedení i kolegů za své podřízené, s podřízenými zápasí kvůli prosazení rozhodnutí učiněná vedením a sprint z meetingu na meeting proloží cizojazyčným TELKEM...

29.11.2023 v 6:50 | Karma článku: 5.78 | Přečteno: 184 | Diskuse
Počet článků 47 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2847
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...