Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 29. listopadu 2023 Zina

Nakonec jsem se rozhodl volit paní Zuzanu Roithovou

11. 01. 2013 10:31:00
Když jsem před časem napsal pár blogů, ve kterých jsem kritizoval pana Okamuru a jeho snahu stát se prezidentem, dostával jsem v diskusích od spousty lidí, co proto a často se objevovaly názory, že pracuji v něčím žoldu, že ne nějaká strana platí za to, že očerňuji pana Dokonalého a budoucího Spasitele. Šlo mi opravdu jen a jen to, aby čtenáři blogů uviděli tohoto pána i z jiného úhlu pohledu. Pohledu člověka, který pana Okamuru zná a přišel s ním do kontaktu a do názorového střetu. Člověka, který může z vlastní zkušenosti potvrdit, že je pan Okamura lhář, populista a má naprosto jiné cíle, než veřejně prezentuje.

Až do dnešního rána jsem nevěděl, koho budu volit. Věděl jsem jasně, koho volit nebudu (pan Fischer, pan Zeman, pan Sobotka a pan Schwarzenberg) a věděl jsem jasně, proč tyto pány volit nechci. Chci změnu v naší politické bažině a chci, aby ta změna vedla k hlubšímu dialogu, kultivovanější diskusi k tomu, že se objeví ve společnosti vzájemný respekt, úcta a země dostane někdy v budoucnu jasnou vlastní vizi a národní hrdost nebude sprosté slovo. Chci, aby společnost byla společností občanskou, ale bez anarchie a vlády vox populi. Chci, aby se díky této volbě dal příklad slušným lidem, že se nemusí bát vstoupit do veřejného života a vzít na sebe díl odpovědnosti a že je ostatní slušní lidé v této snaze podpoří. Ne negativně a populisticky, jak to hlásal pan Okamura, ale se zdravým optimismem a zdravým rozumem.

Posledních pár týdnu jsem si myslel, že budu volit pana Franze. Byla mi sympatická jeho snaha o vrácení politiky občanům. Díky tomu, že jsem studoval DAMU a v době mého studia na ní působil i pan Franz, vím, že je to velmi slušný člověk, který je schopen vnímat názory ostatních lidí a je schopný i korekce svých vlastních názorů. Morálka, čestnost a pracovitost jsou dobré předpoklady pro práci na změně. Proto jsem podepsal i jeho nominační archy. Moje sympatie má bezesporu i paní Táňa Fischerová, která svým životem a prací prosazuje hodnoty, které plně ctím a respektuji. Ale nakonec jsem se rozhodl, že budu volit paní Roithovou.

Dal jsem si práci, abych se podíval na její minulost, abych se podíval na to, jak působila v životě před politikou, jak pracovala na českém politickém pískovišti i na to jak funguje v evropském parlamentu. A musím přiznat, že se vždy chovala a chová velmi kultivovaně a zároveň velmi zásadově. Nečiní tak pro publikum, ale protože je jí takové jednání vlastní. Není to tedy tolik vidět, jak by asi bylo dobré pro tento způsob volby prezidenta, ale snad se najde dost lidí, kteří si dají tu práci a budou do poslední chvíle přemýšlet o tom koho volit.

Když si položím otázku: jakého potřebuji prezidenta? Pak si musím odpovědět: kultivovaného, slušného člověka, který bude zásadový v prosazování morálky a respektu ve společnosti, který nebude žít ve vysněných zámcích svých představ, ale bude oběma nohama na zemi. Člověka, který bude ochoten a schopen naslouchat „obyčejným“ lidem a všem, kdo chtějí v tomto státě tvořit a žít spokojený život. Člověka, který bude umět říct „NE“, když to bude třeba a zároveň bude mít schopnost propojit zájmy různých skupin obyvatelstva tak, aby zmizela ona destruktivní nálada a nevraživost, která nás drtí. Člověka, který bude mít respekt nejen doma, ale i v zahraničí a který má dost životních zkušeností a zároveň ještě dost energie, aby mohl chtít prosadit změnu.

Pro mne to vše v tuto chvíli splňuje ze všech kandidátů právě jen paní Zuzana Roithová, proto jí dám svůj hlas a věřím, že podobných lidí bude alespoň 20% z voličů.

Autor: Jan Papež | pátek 11.1.2013 10:31 | karma článku: 22.36 | přečteno: 1279x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Ježula

Život věčný, kterého se někteří dočkají, bude krom jiného, jedněmi nepřetržitými narozeninami, které se budou i nepřetržitě slavit...

29.11.2023 v 17:09 | Karma článku: 11.53 | Přečteno: 129 | Diskuse

Jan Pražák

Jedině nepřítel mého nepřítele může být mým přítelem

Představte si klasický trojúhelník. Ne, neděste se, nechystám se vás zkoušet z geometrie, mám na mysli pomyslný trojúhelník vztahový. Jeho tři aktéři až donedávna fungovali v pohodě a neměli mezi sebou žádné spory.

29.11.2023 v 14:34 | Karma článku: 15.04 | Přečteno: 277 | Diskuse

Marek Valiček

Kližka na houbách a roztančená matka. Prostě krásnej den!

Některé matky to tak prostě mají. K narozeninám si nepřejí žádné dárky, ale rády si zatancují v restauraci, kde se... netančí.

29.11.2023 v 10:37 | Karma článku: 21.62 | Přečteno: 293 | Diskuse

Irena Houdková

Dřu jako blázen, ale na konci dne mám pocit, že jsem nic neudělal

Mnoho lidí ve vedoucích pozicích, ale nejen tam, celý den bojuje u vedení i kolegů za své podřízené, s podřízenými zápasí kvůli prosazení rozhodnutí učiněná vedením a sprint z meetingu na meeting proloží cizojazyčným TELKEM...

29.11.2023 v 6:50 | Karma článku: 5.78 | Přečteno: 184 | Diskuse

Monika Lorenzová

O filmu Tajemství a smysl života

Česká verze filmu Tajemství: Problém smyslu života mezi dvěma ženami, manželkou (s dětmi) a milenkou, byl vyřešen! Zajímavé a neobvyklé řešení manželsko-sestersko-kamarádského čtyřúhelníku protkané esoterními pravdami.

28.11.2023 v 8:19 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 177 | Diskuse
Počet článků 47 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2847
Cestovatel jsem specializovaný na Afriku, se zaměřením na safari a Latinskou Ameriku, se zaměřením na předkolumbovské kultury, zejména ty peruánské. Tiskový mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR, majitel cestovní kanceláře Marco Polo Int. (www.marco-polo.cz) a výrobce nábytku La Casa Nova. (www.lacasanova.cz)

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...